Sparing z UKS Goszczyn

5 grudnia 2014, korzystając z gościnności trenera Igora Hupało zawodnicy piłki nożnej UKS w Lewiczynie wybrali się na sparing z uczniami szkoły podstawowej w Goszczynie. Mecz został rozegrany na miejscowej hali sportowej. Całe spotkanie trwało 90 minut. Czas ten został podzielony na 8 minutowe jednostki.

Do Goszczyna dotarło 10 zawodników: Łukasz Chustecki, Karol Czerwiński, Marcin Milczarek, Piotr Mokosa, Nikodem Kaszewski, Grzesiek Romianowski, Piotrek Wiewiór, Bartek Wlaźnik, Przemek Majak, Ernest Rzepka. Zostali oni podzieleni na dwie drużyny. Podobnie uczynili gospodarze którzy, też dysponowali dwiema drużynami. Graliśmy 5 zawodnikami, bramkarz plus 4 w „polu”. Naszym bramkarzem był Bartek Wlaźnik, który bronił przez całe spotkanie w obu zespołach. Jedna drużyna grała 8 minut, po czym następowała szybka zmiana, wchodziła druga drużyna i tak analogicznie do końca spotkania. Po każdej małej jednostce gry wynik nie kasował się, rezultat końcowy stanowiła suma zdobytych bramek we wszystkich małych jednostkach meczowych.

Sparing lepiej rozpoczęli gospodarze. Dość szybko strzelili dwie bramki. Naszej drużynie udało się strzelić bramkę kontaktową. Dobre dośrodkowanie Piotrka M. ładnym strzałem głową zakończył Ernest. Po chwili radości przyszedł „zimny prysznic”, straciliśmy kolejne bramki. W drużynie gospodarzy wyróżniał się jeden zawodnik. Stwarzał on największe zagrożenie pod naszą bramką. Udało mu się strzelić 3 bramki. Dość długo utrzymywał się wynik 4:1 dla gospodarzy.

Po małych roszadach w obu naszych drużynach, gra zaczęła nam się pomału układać. Przemek doskonale odciął od gry najlepszego zawodnika gospodarzy. Dodatkowo dobrą grę defensywną zapewniali Piotrek Wiewiór i Nikodem. Dużą pracę w ofensywie zaczął wykonywać Grzesiek. Co chwila, Łukasz, Ernest i Piotrek M. nękali bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu. Wchodzący na boisko najmłodsi zawodnicy, Marcin i Karol odznaczali się dużym zaangażowaniem i walecznością. Poprawa gry naszej drużyny zaowocowała strzeleniem jeszcze 4 goli. Mimo walki do końca, żadnej z drużyn nie udało się przechylić „szali zwycięstwa” na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ernest, Łukasz, Piotrek Mokosa 3.