KONKURS  RECYTATORSKI
Liryka patriotyczna
 
Uczestnicy wg kolejności występów oraz repertuar
 

klasa I a

 

1.

Justyna Jasiorowska

S. Baliński  " Ojczyzna Szopena."

2.

Marta Brzezińska

J. Słowacki " Hymn."

3.

Paula Kwapisz

M. Hemar " Testament Szopena."

4.

Stefan Matyjas

C.K. Norwid " Moja piosnka"

 

klasa I c

 

5.

Martyna Sikora

C.K. Norwid " Moja Ojczyzna"

6.

Żaneta Chmielewiec

A. Fredro " Ojczyzna nasza"

7.

Joasia Perzyna

W. Broniewski " Mój pogrzeb."

8.

Kamila Kaleta

W. Bełza " Do polskiego chłopięcia."

9.

Żaneta Lewandowska

J. Lechoń " Polonia Resurrecta."

10.

Ewelina Jaskulska

K. Makuszyński " Chopin do ojczyzny wracający."

 

klasa  II a

 

11.

Ala Kochanek

M. Konopnicka  "Na cmentarzu."

12.

Basia Bańkowska

M. Konopnicka " Poszłabym ja..."

13.

Kasia Piwowarska

A. Słonimski " Polska."

14.

Kasia Wócik

J. Twardowski " to wszystko trwa jak Chopin"

15.

Olga Baranowska

S. Baliński " Panorama Warszawy."

 

klasa II b

 

16.

Karolina Pruszkowska

A. Mickiewicz " Do matki Polki."

 

klasa II c

 

17.

Ilona Orłowska

M. Konopnicka " Ojczyzna."

 

klasa III a

 

18.

Karolina Stępniewska

J. Lechoń " Hymn Polaków na obczyźnie."

19.

Łukasz Gowin

M. Konopnicka " W rocznicę Chopina."

 

klasa III b

 

20.

Alicja Jasińska

R. Brandstaetter   " Śmierć Chopina."

21.

Daria Piątkowska

W. Chotomska  " Preludium deszczowe."

 

klasa III c

 

22.

Karolina Wojtczak

A. Oppman   " Koncert Chopina."

23.

Patrycja Przybysz

L. Lewin  " Mickiewicz słucha Chopina."

 

klasa III d

 

24.

Sylwia Błońska

J. Zajączkowski  "Zaczarowany fortepian."

 

 
Zwycięzcy - laureaci Grand Prix
 
Łukasz Gowin, Olga Baranowska, Karolina Wojtczak
 
I miejsce
 
Katarzyna Piwowarska, Basia Bańkowska oraz ...
... Ala Kochanek i Ilona Orłowska
 
II miejsce
 
Patrycja Przybysz, Ala Jasińska
 
III miejsce
 
Paula Kwapisz, Żaneta Chmielewiec
 

 

Ze względu na wysoki poziom konkursu, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konkurs przygotowali nauczyciele języka polskiego:
p.dyr. Janina Pawełek, p.Anna Kocewiak, p.Tomasz Fliszkiewicz.
 
Zdjęcia: Dorota Jaworska
 

 

Strona tytułowa       Imprezy 2010/2011